Синдром сухого ока при носінні контактних лінз
Зміст
- ✔ Симптоми ССО у користувачів контактних лінз
- ✔ Чому виникає синдром сухого ока
- ✔ Як лікувати синдром сухого ока
- ✔ Як запобігти синдром сухого ока
Для синдрому сухого ока (ССО) характерно недостатнє зволоження поверхні очного яблука. Причиною може бути порушення сльозоутворення або розподілу слізної рідини. Сьогодні з даною проблемою стикається до 80% активних користувачів комп'ютерів і гаджетів. Це зв'язано в тому числі з недостатньою частотою моргань при тривалій фіксації погляду на екрані.
Для довідки:
При кожному морганні слізна рідина рівномірно розподіляється по поверхні ока. Новоутворена слізна плівка виконує ряд функцій: вимиває з кон'юнктивальної порожнини пил і сторонні мікрочастинки, поставляє кисень до рогівки, змащує її поверхню і забезпечує комфортне моргання.
Якщо цей процес порушується через брак або порушення структури слізної рідини, то рогівка стає більш чутливою до зовнішніх подразників. А це може стати причиною багатьох ускладнень.
Симптоми ССО у користувачів контактних лінз
З синдромом сухого ока стикається чимало чоловіків і жінок, котрі носять контактні лінзи.
ССД у них проявляється (симптоми):
- ✔ нав'язливим відчуттям стороннього тіла;
- ✔ втомлюваністю очей;
- ✔ їх гіперемією, тобто почервонінням;
- ✔ нечіткістю зображення;
- ✔ відчуттям піску в кон'юнктивальній порожнині.
Саме ці відчуття змушують багатьох людей відмовлятися від носіння контактних лінз. Але при правильному підході від них можна позбавитися, щоб потім і далі успішно носити МКЛ.
Чому виникає синдром сухого ока
Розглянемо основні причини патології. Для зручності розділимо їх на дві групи.
1. Не пов'язані з носінням контактних лінз:
-
Вік. Після 50 років залози повік починають виробляти менше слізної рідини, що сприяє розвитку ССО.
-
Деякі ендокринні та аутоімунні захворювання. Синдромом сухого ока страждають багато людей з цукровим діабетом, ревматоїдним артритом, синдромом Шегрена і т.д.
-
Прийом певних лікарських препаратів. Сухість очей можуть провокувати антигістамінні і протинабрякові препарати, антидепресанти та ін.
-
Вплив факторів зовнішнього середовища. Вітер, дим, сухе повітря, рідкі мигання — все це призводить до інтенсивного випаровування слізної рідини і розвитку ССО.
-
Порушення структури слізної плівки. Слізна плівка складається з трьох шарів: ліпідного, водного і муцинового. Порушення складу будь-якого з них може стати причиною ССО.
2. Пов'язані з носінням контактних лінз:
-
Порушення режимів носіння і заміни. Щоденне носіння лінз довше покладеного або їх несвоєчасна заміна часто стають причиною сухості очей.
-
Використання невідповідних засобів по догляду. Деякі багатоцільові розчини не містять змочуючих компонентів, а значить — не зволожують лінзи. У підсумку ті швидше підсихають, що і сприяє розвитку ССД.
-
Неправильна посадка лінз. МКЛ, які неправильно «сидять» на рогівці, заважають нормальній циркуляції слізної рідини. А це також може привести до розвитку ССД.
Як лікувати синдром сухого ока
При появі тривожних симптомів необхідно якомога раніше звернутися до офтальмолога, щоб з'ясувати причини і своєчасно почати лікування. В ході обстеження лікар проведе огляд і зробить потрібні тести, що дозволить визначити ступінь ССО і визначитися з тактикою лікування.
Доктор може порекомендувати:
- ✔ використання певних зволожуючих крапель;
- ✔ заміну розчину для догляду за лінзами;
- ✔ заміну контактних лінз на ті, які мають більш відповідний матеріал та параметри;
- ✔ коригування режиму носіння і заміни МКЛ;
- ✔ консультацію іншого вузького спеціаліста.
Комплексний підхід до лікування і дотримання рекомендацій лікаря допоможе позбутися неприємних відчуттів, викликаних сухістю очей.
Як запобігти синдром сухого ока
У цьому вам допоможуть прості рекомендації:
-
✔ Дотримуйтеся режиму носіння і заміни контактних лінз. А також використовуйте для догляду за ними хороші розчини і, при необхідності, зволожуючі краплі.
-
✔ Користуйтеся сонцезахисними окулярами, які не дадуть яскравому світлу, ультрафіолету і вітру подразнювати ваші очі.
-
✔ Зволожуйте повітря в приміщенні, особливо взимку, коли включені обігрівачі, а влітку — кондиціонери, що висушують повітря.
-
✔ Давайте очам відпочити при роботі за монітором, читанні книг і під час інших занять з візуальною концентрацією. Можете кілька разів моргнути, щоб слізна рідина могла рівномірно розподілитись по поверхні ока.
-
✔ Розмістіть екран свого комп'ютера нижче рівня очей. Це дозволить вашим очам бути не надто широко відкритими, що сповільнить випаровування слізної рідини з поверхні очного яблука.
-
✔ Використовуйте препарати штучної сльози — спеціальні змащуючі і зволожуючі краплі, які подарують вам комфорт, навіть якщо ви страждаєте від хронічної сухості очей.
-
✔ Куріння і сигаретний дим провокують розвиток ССО. Ще одна причина кинути шкідливу звичку і уникати перебування поруч з людьми, що палять.
Дбайте про здоров'я своїх очей, а ми вам у цьому допоможемо. Адже в нашому інтернет-магазині представлено широкий асортимент контактних лінз, засобів по догляду і аксесуарів з безкоштовною доставкою по Києву та іншим містам України.
Скористайтеся вигідними акціями та знижками на набори. А також приєднуйтесь до дисконтної програми, щоб отримувати ще більше задоволення від покупок з персональною знижкою від 3 до 10%.